Stackpole Electronics Inc SM6227FT4R12 (750 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 757 ratings
SM6227FT4R12 main image
Model Number
SM6227FT4R12
Datasheet
SM6227FT4R12 PDF
Description
RES 4.12 OHM 1% 3W 6227
Resistance
4.12 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.625" L x 0.275" W (15.88mm x 6.99mm)
Height - Seated (Max)
0.265" (6.73mm)