Stackpole Electronics Inc SM6227FT34R8 (750 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 890 ratings
SM6227FT34R8 main image
Model Number
SM6227FT34R8
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
SM6227FT34R8 PDF
Description
RES 34.8 OHM 1% 3W 6227
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
SM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
34.8 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
6227 J-Lead
Supplier Device Package
6227
Size / Dimension
0.625" L x 0.275" W (15.88mm x 6.99mm)
Height - Seated (Max)
0.265" (6.73mm)