Stackpole Electronics Inc SM6227FT13R0 (750 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 736 ratings
SM6227FT13R0 main image
Model Number
SM6227FT13R0
Datasheet
SM6227FT13R0 PDF
Description
RES 13 OHM 1% 3W 6227
Packaging
Tape & Reel
Resistance
13 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.625" L x 0.275" W (15.88mm x 6.99mm)
Height - Seated (Max)
0.265" (6.73mm)