Stackpole Electronics Inc SM4527FTR931 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 830 ratings
SM4527FTR931 main image
Model Number
SM4527FTR931
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
SM4527FTR931 PDF
Description
RES 0.931 OHM 1% 2W 4527
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
SM
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
931 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
4527 J-Lead
Supplier Device Package
4527
Size / Dimension
0.476" L x 0.272" W (12.10mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)