Stackpole Electronics Inc SM4124JT2K00 (800 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 829 ratings
SM4124JT2K00 main image
Model Number
SM4124JT2K00
Datasheet
SM4124JT2K00 PDF
Description
RES 2K OHM 5% 2W 4124
Resistance
2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)