Stackpole Electronics Inc SM4124JB82R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 636 ratings
SM4124JB82R0 main image
Model Number
SM4124JB82R0
Datasheet
SM4124JB82R0 PDF
Description
RES 82 OHM 5% 2W 4124
Packaging
Bulk
Resistance
82 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)