Stackpole Electronics Inc SM4124FTR698 (800 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 772 ratings
SM4124FTR698 main image
Model Number
SM4124FTR698
Datasheet
SM4124FTR698 PDF
Description
RES 0.698 OHM 1% 2W 4124
Resistance
698 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)