Stackpole Electronics Inc SM4124FT24R3 (800 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 612 ratings
SM4124FT24R3 main image
Model Number
SM4124FT24R3
Datasheet
SM4124FT24R3 PDF
Description
RES 24.3 OHM 1% 2W 4124
Resistance
24.3 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)