Stackpole Electronics Inc SM4124FT21R5 (800 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 606 ratings
SM4124FT21R5 main image
Model Number
SM4124FT21R5
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
SM4124FT21R5 PDF
Description
RES 21.5 OHM 1% 2W 4124
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
SM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
21.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
4124 J-Lead
Supplier Device Package
4124
Size / Dimension
0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)