Stackpole Electronics Inc SM2615FTR665 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 674 ratings
SM2615FTR665 main image
Model Number
SM2615FTR665
Datasheet
SM2615FTR665 PDF
Description
RES 0.665 OHM 1% 1W 2615
Resistance
665 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)
0.155" (3.94mm)