Stackpole Electronics Inc SM2615FT15R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 764 ratings
SM2615FT15R0 main image
Model Number
SM2615FT15R0
Datasheet
SM2615FT15R0 PDF
Description
RES 15 OHM 1% 1W 2615
Resistance
15 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)
0.155" (3.94mm)