Stackpole Electronics Inc SM2615FB24R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 677 ratings
SM2615FB24R0 main image
Model Number
SM2615FB24R0
Datasheet
SM2615FB24R0 PDF
Description
RES 24 OHM 1% 1W 2615
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Product Status
Active
Resistance
24 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package
SMD, Stand Off
Ratings
Size / Dimension
0.260" L x 0.150" W (6.60mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)
0.155" (3.94mm)