Stackpole Electronics Inc SM2615FB10R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 738 ratings
SM2615FB10R0 main image
Model Number
SM2615FB10R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
SM2615FB10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 1% 1W 2615
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
SM
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
2615 J-Lead
Supplier Device Package
2615
Size / Dimension
0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)
0.155" (3.94mm)