Stackpole Electronics Inc RVC2512FT3M32 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 716 ratings
RVC2512FT3M32 main image
Model Number
RVC2512FT3M32
Datasheet
RVC2512FT3M32 PDF
Description
RES 3.32M OHM 1% 1W 2512
Resistance
3.32 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)