Stackpole Electronics Inc RVC2512FT124K (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 818 ratings
RVC2512FT124K main image
Model Number
RVC2512FT124K
Datasheet
RVC2512FT124K PDF
Description
RES 124K OHM 1% 1W 2512
Resistance
124 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)