Stackpole Electronics Inc RVC1206FT806K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 726 ratings
RVC1206FT806K main image
Model Number
RVC1206FT806K
Datasheet
RVC1206FT806K PDF
Description
RES 806K OHM 1% 1/4W 1206
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
806 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)