Stackpole Electronics Inc RTAN1206BKE499R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 824 ratings
RTAN1206BKE499R main image
Model Number
RTAN1206BKE499R
Datasheet
RTAN1206BKE499R PDF
Description
RES 499 OHM 0.1% 2/5W 1206
In Stock : 429
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
499 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)