Stackpole Electronics Inc RTAN1206BKE10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 625 ratings
RTAN1206BKE10K0 main image
Model Number
RTAN1206BKE10K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RTAN1206BKE10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 0.1% 2/5W 1206
In Stock : 2366
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RTAN
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)