Stackpole Electronics Inc RTAN0805BKE4K70 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 874 ratings
RTAN0805BKE4K70 main image
Model Number
RTAN0805BKE4K70
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RTAN0805BKE4K70 PDF
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/5W 0805
In Stock : 11456
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RTAN
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)