Stackpole Electronics Inc RTAN0805BKE47K0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 753 ratings
RTAN0805BKE47K0 main image
Model Number
RTAN0805BKE47K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RTAN0805BKE47K0 PDF
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/5W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RTAN
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)