Stackpole Electronics Inc RTAN0603BTE750R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 797 ratings
RTAN0603BTE750R main image
Model Number
RTAN0603BTE750R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RTAN0603BTE750R PDF
Description
RES 750 OHM 0.1% 0.15W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RTAN
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
750 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.15W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)