Stackpole Electronics Inc RSPF3JT130R (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 705 ratings
RSPF3JT130R main image
Model Number
RSPF3JT130R
Datasheet
RSPF3JT130R PDF
Description
RES 130 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
130 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)