Stackpole Electronics Inc RSPF3JA68R0 (500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 830 ratings
RSPF3JA68R0 main image
Model Number
RSPF3JA68R0
Datasheet
RSPF3JA68R0 PDF
Description
RES 68 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
68 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)