Stackpole Electronics Inc RSPF2JT9K10 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 890 ratings
RSPF2JT9K10 main image
Model Number
RSPF2JT9K10
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSPF2JT9K10 PDF
Description
RES 9.1K OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSPF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
9.1 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)