Stackpole Electronics Inc RSPF2JT510R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 778 ratings
RSPF2JT510R main image
Model Number
RSPF2JT510R
Datasheet
RSPF2JT510R PDF
Description
RES 510 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
510 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)