Stackpole Electronics Inc RSPF2JT150K (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 617 ratings
RSPF2JT150K main image
Model Number
RSPF2JT150K
Datasheet
RSPF2JT150K PDF
Description
RES 150K OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
150 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)