Stackpole Electronics Inc RSPF1JT150K (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 887 ratings
RSPF1JT150K main image
Model Number
RSPF1JT150K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSPF1JT150K PDF
Description
RES 150K OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSPF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
150 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)