Stackpole Electronics Inc RSPF1JB27K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 724 ratings
RSPF1JB27K0 main image
Model Number
RSPF1JB27K0
Datasheet
RSPF1JB27K0 PDF
Description
RES 27K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
27 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)