Stackpole Electronics Inc RSPF1JB120K Bulk sales (1 piece or more)
5.0 694 ratings
RSPF1JB120K main image
Model Number
RSPF1JB120K
Datasheet
RSPF1JB120K PDF
Description
RES 120K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
120 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)