Stackpole Electronics Inc RSPF12JB100R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 636 ratings
RSPF12JB100R main image
Model Number
RSPF12JB100R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSPF12JB100R PDF
Description
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSPF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)