Stackpole Electronics Inc RSPF12JA470R (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.7 656 ratings
RSPF12JA470R main image
Model Number
RSPF12JA470R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSPF12JA470R PDF
Description
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSPF
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)