Stackpole Electronics Inc RSMF5JT3K30 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 622 ratings
RSMF5JT3K30 main image
Model Number
RSMF5JT3K30
Datasheet
RSMF5JT3K30 PDF
Description
RES 3.3K OHM 5% 5W AXIAL
Resistance
3.3 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)