Stackpole Electronics Inc RSMF5JB13R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 762 ratings
RSMF5JB13R0 main image
Model Number
RSMF5JB13R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSMF5JB13R0 PDF
Description
RES 13 OHM 5% 5W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSMF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
13 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)