Stackpole Electronics Inc RSMF3JTR300 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 694 ratings
RSMF3JTR300 main image
Model Number
RSMF3JTR300
Datasheet
RSMF3JTR300 PDF
Description
RES 0.3 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance
300 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)