Stackpole Electronics Inc RSMF3JT7K50 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 706 ratings
RSMF3JT7K50 main image
Model Number
RSMF3JT7K50
Datasheet
RSMF3JT7K50 PDF
Description
RES 7.5K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
7.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)