Stackpole Electronics Inc RSMF3JT47K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 857 ratings
RSMF3JT47K0 main image
Model Number
RSMF3JT47K0
Datasheet
RSMF3JT47K0 PDF
Description
RES 47K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 920
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)