Stackpole Electronics Inc RSMF3JT470K (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 692 ratings
RSMF3JT470K main image
Model Number
RSMF3JT470K
Datasheet
RSMF3JT470K PDF
Description
RES 470K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
470 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)