Stackpole Electronics Inc RSMF3JT3K90 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 820 ratings
RSMF3JT3K90 main image
Model Number
RSMF3JT3K90
Datasheet
RSMF3JT3K90 PDF
Description
RES 3.9K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
3.9 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)