Stackpole Electronics Inc RSMF3JT3K30 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 791 ratings
RSMF3JT3K30 main image
Model Number
RSMF3JT3K30
Datasheet
RSMF3JT3K30 PDF
Description
RES 3.3K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
3.3 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)