Stackpole Electronics Inc RSMF3JT36K0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 885 ratings
RSMF3JT36K0 main image
Model Number
RSMF3JT36K0
Datasheet
RSMF3JT36K0 PDF
Description
RES 36K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 13084
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tape & Reel
Resistance
36 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)