Stackpole Electronics Inc RSMF3JT2R00 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 821 ratings
RSMF3JT2R00 main image
Model Number
RSMF3JT2R00
Datasheet
RSMF3JT2R00 PDF
Description
RES 2 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)