Stackpole Electronics Inc RSMF3JT2K40 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 826 ratings
RSMF3JT2K40 main image
Model Number
RSMF3JT2K40
Datasheet
RSMF3JT2K40 PDF
Description
RES 2.4K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 808
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)