Stackpole Electronics Inc RSMF3JB8R20 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 820 ratings
RSMF3JB8R20 main image
Model Number
RSMF3JB8R20
Datasheet
RSMF3JB8R20 PDF
Description
RES 8.2 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
8.2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)