Stackpole Electronics Inc RSMF3JB3R90 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 681 ratings
RSMF3JB3R90 main image
Model Number
RSMF3JB3R90
Datasheet
RSMF3JB3R90 PDF
Description
RES 3.9 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
3.9 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)