Stackpole Electronics Inc RSMF3JB300R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 700 ratings
RSMF3JB300R main image
Model Number
RSMF3JB300R
Datasheet
RSMF3JB300R PDF
Description
RES 300 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
300 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)