Stackpole Electronics Inc RSMF3JB24R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 754 ratings
RSMF3JB24R0 main image
Model Number
RSMF3JB24R0
Datasheet
RSMF3JB24R0 PDF
Description
RES 24 OHM 5% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
24 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)