Stackpole Electronics Inc RSMF3JA22R0 (1000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 782 ratings
RSMF3JA22R0 main image
Model Number
RSMF3JA22R0
Datasheet
RSMF3JA22R0 PDF
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
22 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)