Stackpole Electronics Inc RSMF3GT22K0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 609 ratings
RSMF3GT22K0 main image
Model Number
RSMF3GT22K0
Datasheet
RSMF3GT22K0 PDF
Description
RES 22K OHM 2% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
22 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)