Stackpole Electronics Inc RSMF3FT619R (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 754 ratings
RSMF3FT619R main image
Model Number
RSMF3FT619R
Datasheet
RSMF3FT619R PDF
Description
RES 619 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
619 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)