Stackpole Electronics Inc RSMF3FT100K (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 797 ratings
RSMF3FT100K main image
Model Number
RSMF3FT100K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSMF3FT100K PDF
Description
RES 100K OHM 1% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSMF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)